3.PV.jpg 5.Gopura IV.jpg 2.Koh ker.jpg 1.Koh ker.jpg 6.Gopurai.jpg 4.Gopura III.jpg
អ្នកជំនាញការអាដហុក អញ្ជេីញទស្សនកិច្ចនិងជួបពិភាក្សាអំពីការងារអភិរក្ស និងជួសជុលប្រាសាទនៅក្នុងរមណីយដ្ឋានប្រាសាទព្រះវិហារ និងប្រាសាទកោះកេរ
Friday, March 14, 2025
រយៈពេល ៣ថ្ងៃគិតចាប់ពីថ្ងៃទី១៤-១៦ខែមីនា ឆ្នាំ ២០២៥នេះ អាជ្ញាធរ ជាតិព្រះវិហារ ដឹកនាំដោយឯកឧត្តម គង់ ពុទ្ធិការ អគ្គនាយក អាជ្ញាធរជាតិព្រះវិហារ បានទទួលស្វាគមន៍ អ្នកជំនាញការអាដហុក ICC-PV និងជួបពិភាក្សាការងារ ពិនិត្យវឌ្ឍនភាពការងារអភិរក្ស ជួសជុល និងអភិវឌ្ឍន៍ក្នុងរមណីយដ្ឋានបេតិកភណ្ឌពិភពលោកប្រាសាទព្រះវិហារ ការគ្រប់គ្រងទឹកលេីភ្នំប្រាសាទព្រះវិហារ​, ការងារអភិរក្សស្ពានហាលខាងលិចគោបុរៈទី៥, ការងារអភិរក្សនិងជួសជុលជណ្តេីរបុរាណខាងជេីង,​ ការងារជួសជុលគោបុរៈទី៥, និងការងារសិក្សាប្រព័ន្ធបង្ហូរទឹកនិងរចនាសម្ព័ន្ធគ្រឹះគោបុរៈទី៤។
ដោយឡែកនៅរមណីយដ្ឋានប្រាសាទកោះកេរ​ ក្រុមអ្នកជំនាញការអន្តរជាតិបានពិនិត្យលេីការងារការអភិរក្សប្រាសាទគោកគ្រង,​ ប្រាសាទដំរី,​ ប្រាសាទក្រចាប់, ប្រាសាទបល្ល័ង្កត្បូង, ប្រាសាទក្រហមបរិវេណប្រាសាទធំ​ និងប្រាសាទប្រាំ។